שרלוק חקירות איכות - חברת חקירות שתחשוף עבורך את כל האמת

למעלה מ- 49 שנות עיסוק בחקירות ומודיעין

חייגו אלינו:

נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

חוקר פרטי מכונת אמת ועל הקשר ביניהם

תוכן עניינים

השימוש במכונת אמת הוחל עוד במאה הקודמת בשנות ה – 20, ידוע גם שמו הלועזי פוליגרף מהמילה היוונית פולי רישום וגרף ותפקידה לגלות האם אדם דובר אמת או משקר.
 
ההנחה העומדת בבסיס מכונת הפוליגרף היא שאדם אשר אינו דובר אמת יחווה שינויים פיזיולוגיים בלתי רצוניים כגון:עלייה פתאומית בלחץ הדם, שינוי בקצב הדופק – בדרך כלל יהיו דפיקות לב מוגברות,הזעה יתרה בגוף ותנועות גוף לא רצוניות.
גלאי השקר היא למעשה מכונה הפועלת לפי פרמטרים מדויקים לעומתה ישנם אנשים המוכרים לנו בשמם המקצועי חוקרים – המיומנים באבחון אנושי של אנשים תוך הפעלת לחץ פסיכולוגי (ופיזי לעיתים).
 
החוקר מפתח עם השנים מומחיות כ”גלאי שקר אנושי”,הוא אדם אשר באופיו טבוע הרצון להגיע לחקר האמת והוא עושה זאת בטכניקות שונות המשפיעות על הנחקר.מעצם עבודתו עם בני האדם,בני אנוש – החוקר הפרטי נתקל במהל חייו במגוון רחב של תגובות בעלי אינטרסים מובהקים להסתיר את כוונותיהם ולהתחמק מלומר את המידע אשר הם יודעים בנושא מסוים עליו הם נשאלים,כלומר החוקר הפרטי צריך להיות אדם בעל חושים מפותחים ומחודדים ורגיש לתגובות האנשים אשר אותם הוא חוקר בדומה למכונת אמת אשר רגישה לתגובות הנחקרים.
 
אמינות – חוקר פרטי או מכונת אמת
מה מדויק יותר? איך נדע האם נחקר דובר אמת או משקר? האם מכונת אמת היא כלי מדויק המאפשר לדעת בוודאות כי האדם אליו מופנות השאלות עונה בכנות? האם החוקר הפרטי יודע להבחין מתי אדם  מסוים דובר אמת? האם החוקר יכול לטעות? אנו ננסה להפריח מספר מיתוסים בנושא חקירות פרטיות ומכונות פוליגרף.

מיתוס מספר 1 – מכונת אמת מדויקת ב90% – טעות,מכונת אמת נכונה בכ 75% מהמקרים,ההנחה הנמצאת בבסיס מערכת ההפעלה היא חיבור של אלקטרודות חשמל לגופו של הנחקר,האלקטרודות אמורות להבחין בשינוי הפיזי הקל ביותר שנגרם לאחר שנשאלת שאלה מסוימת אך בחלק מהמקרים נחקרים מסוימים אינם “מתרגשים” מהמעמד,ואינם נלחצים מלומר דבר שקר ולכן לא נרשמת כל תנודה בקצב הלב או עלייה בלחץ הדם.
 
כל שכן אדם אשר נערך מבעוד מועד לחקירה בעזרת סמי הרגעה אשר באופן מלאכותי מייצבים את מצבו הפיזי.
חקירה במכונת אמת היא חקירה לקונית כלומר הנחקר נכסף לשאלות אשר התשובה עליהן היא בדרך כלל “כן” ו “לא” לעומת זאת חוקר פרטי יכול “לסבך” את הנחקר בלשונו כלומר האדם הנחקר נשאל שאלות אשר התשובה עליהן היא יותר מורכבת ונאלץ לספק הסברים,לענות על שאלות בדיוק אפשרי לגבי תאריכים מסוימים,מקומות בהם ביקר,אנשים איתם נפגש,הוא נאלץ לספק יותר מידע וכך ניתן להצליב בין דברים שנאמרו לבין עדויות של עדים ובכך להגיע לחקר האמת.

מאמרים נוספים​
איכון סלולרי

איכון סלולרי

איכון סלולרי הוא תהליך לזיהוי מיקומו של טלפון נייד, בין אם הוא נייח או נע. איכון סלולרי יכול להתבצע על ידי מספר טכנולוגיות, כגון ריבוי

קרא עוד»

משפט חוזר

“משפט חוזר” הנו הליך משפטי המאפשר לבית המשפט העליון להורות על עריכת משפט חוזר – במשפט פלילי – חרף העובדה שהפסיקה היתה בו סופית. זהו

קרא עוד»

משרד חקירות פרטי

חקירות זה תחום שנתפס בדמיוננו כרומנטי, וזאת בעיקר בגלל התרבות הפופולארית. חוקרים פרטיים הם דמויות אהובות במיוחד על הסופרים בכל הזמנים. כולנו גדלנו על סיפורי שרלוק

קרא עוד»
חוקרים פרטיים מחירים

להיות חוקר פרטי

משרד חקירות שרלוק מספק שירותי חקירות פרטיות בתחומים מגוונים ללקוחות פרטיים ועסקיים בארץ ובעולם. המשרד מנוהל על ידי מוקה קריגר, חוקר פרטי ברישיון משרד המשפטים

קרא עוד»

בדיקות כלכליות

מקיפות​

חוקי, אמין
וברישיון משרד המשפטים 1468/75