שרלוק חקירות איכות - חברת חקירות שתחשוף עבורך את כל האמת

למעלה מ- 49 שנות עיסוק בחקירות ומודיעין

חייגו אלינו:

נשמח לעמוד לשירותכם
ולייעץ בכל עת!

חשיבות צוואה וחלוקת ירושה

כולנו חיים את ה”כאן והעכשיו”, ולא חושבים מה יקרה אם פתאום כל זה ייגמר. אבל לפעמים המוות מגיע מוקדם מהצפוי, לפעמים הוא מפתיע ומכה ואי אפשר להתעלם מזה שזו אפשרות שתמיד מרחפת באוויר. 

בשביל למנוע מריבות וסכסוכים בין יורשים, בשביל למנוע התפרקות של המשפחה במקרים מעין אלו מומלץ מאוד לכתוב צוואה שתחסוך בעיות. צריך שני עדים ואפשר להפקיד את הצוואה אצל חבר, קרוב משפחה או עורך דין שסומכים עליו. אופציות נוספות הן הפקדה בבית המשפט או אצל רשם הירושות. בכל מקרה זה יהיה עדיף מאשר הסכסוכים הפוטנציאליים במידה ולא תהיה צוואה כזו.

למה היום היא דחופה יותר מבעבר? מכיוון שהיום יש לאנשים הרבה יותר כסף מאשר בעבר. היום כשיש לנו מדינה, אנשים צוברים סכומי כסף גדולים והיורשים לא פעם, שמים עין על הכסף. הם רוצים לשפר את רמת חייהם ומוכנים גם להסתכסך בשביל שזה יקרה.
זאת הסיבה שבשביל למנוע מריבות עתידות, כדאי לכתוב צוואה ולדאוג שהיא תהיה מעודכנת אחת לכמה שנים. 

הסכסוכים והמריבות הללו לא פוסחים גם על משפחות עשירות, כשדוגמא אחת לכך היא משפחת אייזנברג שבמקרה שלה האם תבעה את ילדיה לאחר מות בעלה, שהוריש לה 100 מיליון דולרים אך לטענתה אין אלו מספיקים לה על מנת שתוכל לחיות ברמת החיים שהיא הורגלה אליה בסביון. 

מהצד השני, ניתן לראות איך פעל תד אריסון המנוח שהוריש לפני מותו את הונו לבנו ולביתו, אך חילק אותו לשניהם כך שכל אחד עם הכישרון שלו, יוכל למקסם ולמנף את מה שהושאר לו. (הבת שרי קיבלה את בנק הפועלים והבן אוניות לשייט תענוגות)
יש אין ספור סיפורי צוואות וירושות כשעוד אחד הוא על אחיות שזו האמידה שביניהן דרשה את ירושת הסבתא מההורים בטענה שאחותה הצעירה גרה אצל ההורים ואין לה צורך בכספים. היא לא בחלה בכלום וכחלק מהלחץ על הוריה, ניתקה את הקשר בינם לבין נכדיהם על מנת לסחוט אותם. 

ברור אם כן שצוואה מבעוד מועד עשויה לפתור בעיות מעין אלו, וכשיש אחת כזו נמנעות לא מעט צרות, אך חשוב לשמור על יושרה ועל תום לב ולא להשפיע בשום דרך על המוריש במהלך חייו על מנת שיטה את צוואתו לטובת מי מהצדדים, אם על ידי טיפול מסור או כל דרך אחרת. מקרים כאלו כמו גם שינוי צוואה או זיוף צוואה, לא יעברו בבית המשפט והדבר הנכון הוא התנהגות הגונה של כל המעורבים מה שימנע את הצורך בהפעלת חוקר פרטי שיתבקש לחקור את המקרה. 

מי שעומד בפני כתיבת צוואה צריך להתייחס אליה בכובד ראש, ומומלץ מאוד להיוועץ בעורך דין בעל ניסיון בתחום כמו גם בחוקר פרטי מנוסה. כל אלו יסייעו לשמור את המשפחה שלימה וימנעו סכסוכים עתידיים.